Współpraca

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

Odsłon : 642805
"Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich" PDF Drukuj

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

W klasie  IIIe  dzieci poznały już historię samochodu, co robić gdy wsiadamy do samochodu  i  wiedzą jak poruszać się gdy jest ciemno. Przypomniały i utrwaliły sobie znaki drogowe i zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię

W klasach II i III od grudnia 2013r  zaczęto realizować program Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich?  Droga i Ja.

Jednym z narzędzi dydaktycznych programu Renault ?Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich? są pakiety edukacyjne ?Droga i Ja?. Zestawy ?Droga i Ja? powstały we współpracy z ekspertami z zakresu prewencji, bezpieczeństwa na drodze, ochrony środowiska i nauczania. Mają one na celu wykształcić u dzieci prawidłowe i bezpieczne zachowania na drodze, przyczynić się do lepszego zrozumienia koncepcji mobilności, a nauczycielowi pomóc w prowadzeniu lekcji. Składają się z dwóch części podzielonych tematycznie: "Bezpieczeństwo dla wszystkich" i "Mobilność dla wszystkich". Każda z części zawiera różne narzędzia dydaktyczne, którymi można się posługiwać bezpośrednio na lekcjach, w dwóch kategoriach wiekowych: od 6 do 9 lat i od 10 do 12 lat. Pakiety ?Droga i Ja? zawierają zeszyty ćwiczeń i testy dla uczniów, materiały dydaktyczne dla nauczyciela oraz plakat edukacyjny.

Zeszyt dla ucznia składa się z dwóch części podzielonych tematycznie: Poszczególne tematy zajęć mogą być przerabiane zupełnie niezależnie od siebie. Zajęcia powinny skłonić uczniów do zastanowienia, umożliwić im zapamiętanie określonych informacji, wykorzystanie nowo poznanych pojęć oraz utrwalenie poprzez opisanie ich własnymi słowami. Zagadnienia poruszane w zeszytach:

Dzieci młodsze - bezpieczeństwo: 1. Bezpiecznie przechodzę przez jezdnię, 2. Rozumiem znaki drogowe, 3. Poruszam się, kiedy jest ciemno, 4. Jeżdżę na rowerze, 5. Wsiadam do samochodu. Dzieci młodsze - mobilność: 1.Historia samochodu, 2. Samochody i recykling,3. Przemieszczanie się w okolicach szkoły, 4. Pieszy autobus, 5. Eko-dojazdy.Klasa IIa realizuje program edukacyjny "Droga i ja". Tematy: "Rozumiem znaki drogowe", "Wymyślamy nasze znaki "klasowe", "Historia samochodu", "Wykonanie gry planszowej "Memory - Znaki drogowe"