Dwa w jednym? U nas wszystko jest możliwe. Mały Samorząd Uczniowski połączył Dzień Kobiet z Dniem Mężczyzny. Rano kobiety i mężczyźni przychodzący do naszej szkoły otrzymywali cukierki ze specjalnymi życzeniami. Wszystkie panie pracujące w naszej szkole otrzymały kwiatki, a dziewczynki z klas I-III cukierki

więcej zdjęć

Szkolne działania Małego Samorządu Uczniowskiego na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

więcej zdjęć

W grudniu 2018r. w okresie przedświątecznym, przeprowadzono w klasach 1-3 akcję ,,Mikołaje są wśród nas”. Jej celem była zbiórka zabawek i odzieży używanej dla potrzebujących dzieci z naszej szkoły. Akcję poprzedzono apelem do rodziców uczniów.

więcej zdjęć

18 grudnia 2018r. ? KIERMASZ ŚWIĄTECZNY.
Co roku w naszej szkole odbywa się KIERMASZ ŚWIĄTECZNY. Ozdoby na kiermasz zostały wcześniej
przygotowane przez zespoły klasowe, rodziców i nauczycieli klas 1-3. Wydawać by się mogło, że w
tym względzie nic i nikt już nas nie zaskoczy. Nic bardziej mylnego. Zobaczcie sami jakie cuda
sprzedawano podczas kiermaszu.

więcej zdjęć

17 i 18 grudnia 2018r. zorganizowano  wystawę Stroików Świątecznych. Oto stroiki wykonane przez klasy młodsze. Tak piękne dekoracje rzadko się spotyka. Stroiki wraz ze świątecznymi życzeniami, przedstawiciele Małego Samorządu Uczniowskiego przekazali zaprzyjaźnionym instytucjom.

więcej zdjęć

Dzień mikołajkowej czapeczki – Mikołajki w szkole. W dniu swoich imienin Mikołaj obdarowuje nas drobnymi prezentami w postaci słodyczy, zabawek? Oprócz tego, że przybył do ,,Dwójki? osobiście, to przyniósł ciekawe książeczki o tematyce świątecznej. W towarzystwie swojej żony, renifera i elfa odwiedził klasy młodsze i czytał, czytał?, a uczniowie z zapartym tchem słuchali?

więcej zdjęć

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Dzieci często zastanawiają się, co spotka ich w życiu. Z niecierpliwością oczekują na ten tajemniczy, inny niż wszystkie inne dni – dzień pełen wróżb i czarów.
Ten niezwykły czas miał miejsce w piątek 28 listopada, gdzie Mały Samorząd Uczniowski zorganizował święto św. Andrzeja dla społeczności uczniowskiej klas I-III.
Dziewczynki z klas trzecich ,,przeobraziły się? we wróżki. Te niezwykłe, magiczne damy przepowiadały wszystkim chętnym uczniom przyszłość z dłoni, wróżyły również ze szklanej kuli, magicznych serc, kombinacji cyfr z daty urodzenia. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniała ich przyszłość, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.
Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom owe przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie. Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, niektórzy uwierzyli, że przepowiedziana przyszłość może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać.

więcej zdjęć

W listopadzie 2018r. Mały Samorząd Uczniowski ogłosił zbiórkę nakrętek dla chorego Ignasia. O zbiórce, która będzie trwała do końca grudnia zostali poinformowani wszyscy uczniowie oraz ich rodzice. Pieniądze uzyskane ze zbiórki zostaną przekazane na zakup bardzo drogiego wózka specjalistycznego. Ilość zebranych nakrętek przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Dziękujemy!


Dzień Pluszowego Misia i Dzień Pierniczka

więcej zdjęć

Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

21 listopada 2018r. Mały Samorząd Uczniowski zorganizował w klasach 1-3 Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.  Każda klasa otrzymała kartki z wypisanym alfabetem. Zadaniem uczniów było wyszukanie i zapisanie życzliwych słów zaczynających się kolejnymi literami alfabetu ? tworząc w ten sposób ,,ALFABET  ŻYCZLIWOŚCI?. Zebrane propozycje przepisano i umieszczono na specjalnie do tego celu przygotowanej tablicy. W tym dniu uczniowie klas trzecich wyszli ze szkoły , kolorową kredą rysowali życzliwe, miłe dróżki, a przechodniów częstowali cukierkami.

więcej zdjęć