Opis innowacji

Książka to okno na świat, to promień słońca, który rozświetla ciemne noce, to najlepszy doradca we wszystkich sprawach?.                                                                                                                                      Stanisław Lem

W obecnych czasach książka jako element edukacyjny i rozrywkowy utracił blask.

Jej konkurencja bowiem jest niezwykle silna: komputer, telewizor, tablet i smartfon to atrakcyjne media, które sprawiają, iż wybór pomiędzy nowoczesnym urządzeniem technologicznym a tradycyjną książką jest oczywisty.

Pokusa szerzy się zarówno wśród dorosłych, jak i ich pociech.

Na przekór modnym nowinkom, wychowywanie dziecka z niezastąpionym towarzyszem ? książką ? jest pożądane i co najważniejsze osiągalne.

O ogromnym znaczeniu książek w życiu każdego młodego człowieka i korzyściach płynących z jej czytania wiedzą uczniowie klasy I b, którzy do szkoły przynieśli swoje ulubione książki.

Gromadzimy książki w klasowym ?Kąciku czytelnika?.

Rozbudzanie u dzieci zainteresowań czytelniczych jest jednym z najważniejszych zadań edukacyjnych. Im dziecko odpowiednio wcześnie zetknie się z bogatym  światem literatury, tym szybciej nawyk czytania i miłość do książek stanie się kapitałem, który zaprocentuje w dorosłym życiu.

Oto nasze ,,klasowe biblioteczki? z których chętnie korzystają uczniowie klasy pierwszej b..

Uczniowie klasy pierwszej b, nie tylko chętnie czytają książki, ale też potrafią wykonywać niezwykłe zakładki, które pomagają im zaznaczać przerwy w czytaniu. Oto niektóre, pomysłowe, oryginalne zakładki do książek, jakie wykonali uczniowie.

W styczniu  biblioteka szkolna gościła najmłodszych uczniów naszej szkoły. Była to pierwsza  wizyta uczniów klasy pierwszej ,,b? w bibliotece.

Celem spotkania było wyjaśnienie uczniom zasad właściwego użytkowania i poszanowania książek ? nie tylko bibliotecznych.

Dzieci poznały zasady korzystania z zasobów biblioteki, zachowania się w bibliotece oraz sposób wypożyczania i oddawania książek. Dostrzegły różnice między biblioteką publiczną, biblioteką szkolną a księgarnią.

Nabrali również przeświadczenia, że  biblioteka ? to przyjazne miejsce, w którym są zawsze mile widziani i w którym mogą liczyć na pomoc nauczyciela bibliotekarza.
Zostali też serdecznie zaproszeni na wizyty w czasie przerw, kiedy to będą mogli oddawać i wypożyczać książki.
Młodzi kandydaci na czytelników, mieli także po raz pierwszą okazję do samodzielnego wypożyczenia literatury dziecięcej.

Mam nadzieję, że od tej pory będą oni często odwiedzali szkolną bibliotekę i rozbudzą w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

Życzę pierwszoklasistom wspaniałych spotkań z książką i biblioteką.

Jak co roku w karnawale w Szkole Podstawowej Nr 2  odbył się  ?Bal Przebierańców? dla dzieci.

Uczniowie z klasy pierwszej b, po wcześniejszym ustaleniu z rodzicami i wychowawcą postanowili, iż nazwą tegoroczny bal ,, Na tropie bajek? i przebiorą się za swoich ulubieńców z bajek i baśni.

13 lutego 2020 roku przenieśliśmy się do ,,Krainy bajek, baśni i legend?.

Pomysłowość rodziców nie miała granic. Przygotowali oni dla swoich pociech ciekawe stroje karnawałowe. Na balu, obok księżniczek, wróżek, rycerzy, chińczyków i piratów, pojawiły się postaci z ulubionych bajek: Czerwony Kapturek, Kopciuszek, Kot w Butach i wiele innych postaci.

Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce ?  przy rytmach wesołej muzyki, były one przeplatane zabawami i korowodami.

Fantazyjne kostiumy i bardzo dobre humory dzieci, to świetny przepis na udaną maskaradę. Na dzieci czekały przeróżne konkursy i słodkości. Do domu dzieci wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami.

SONY DSC