Szanowni Rodzice, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły

Drogie Uczennice i Drodzy Uczniowie,

dziś, po raz kolejny w nietypowy sposób kończymy rok szkolny. Znów przyszło nam żegnać się z nauczycielami, koleżankami i kolegami w odrębnych gabinetach, niewielkich grupach, często o różnych godzinach, ale przecież wszyscy czujemy, a nawet to wiemy, że należymy do społeczności ,,Dwójki?, w której uczyliśmy się przez ostatnie 10 miesięcy.

        Dla wielu z nas miniony czas okazał się niełatwy, może czasami wyjątkowo trudny. Nie raz trzeba było stawić czoła różnym wyzwaniom, bo edukację na odległość rozpoczęliśmy jesienią, 26 października 2020r., a do szkoły wróciliśmy wiosną 31 maja 2021r. Wiem, że szczególnie trudne okazały się chwile podczas nauki zdalnej, kiedy technologia nie zawsze sprzyjała, czasami zawodził sprzęt, niekiedy uciekał Internet, a treści podstawy programowej musiały być przecież zrealizowane. Dlatego właśnie dziś, Drogie Uczennice i Drodzy Uczniowie dziękuję Wam za okres wytężonej pracy. Za Wami czas wielu doświadczeń i przeżyć, chwil radości i smutku, ale przede wszystkim osobistych sukcesów. Gratuluję Wam wszystkim, bo każdy z osobna odniósł zwycięstwo we własnej kategorii. Wielu z Was dzięki systematyczności i rzetelności osiągnęło wysokie wyniki w nauce  i zachowaniu. Dziś gro Uczennic i Uczniów otrzyma świadectwo z wyróżnieniem, niektórzy nagrodę lub dyplom uznania. Dziękuję Wam za trud, wysiłek, zaangażowanie w zdobywanie nowych umiejętności, w poznawanie i rozwijanie swoich zdolności i talentów. Jednocześnie dziękuję tym Wszystkim, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę podczas konkursów, olimpiad, zawodów sportowych. Mimo trudnego czasu i izolacji, chętnie uczestniczyliście  w zmaganiach nie tylko edukacyjnych, ale też artystycznych  i sportowych. Mamy wśród Was laureatów i finalistów konkursów wiedzy, wspaniałych recytatorów, wokalistów  i plastyków. Oczywiście nie brak też sportowców, którym czas pandemii nie pokrzyżował planów na rozwijanie pasji.

       Dzisiaj również w sposób szczególny zwracam się do Uczennic i Uczniów klas III naszej szkoły, którzy wchodzą w kolejny, jeszcze im nieznany etap edukacji, ale jestem pewna, że są do niego dobrze przygotowani. Czas nauki w klasach I-III pozwolił Wam zdobyć wiedzę i umiejętności, z którymi bez problemu poradzicie sobie w klasach starszych. We wrześniu rozpoczniecie kolejną przygodę z edukacją.

       Żegnam też Absolwentów. Osiem wspólnych lat w tej szkole to okres, w którym z małych dzieci zmieniliście się w młodzież. Każdy z Was ma już swoje marzenia, plany na przyszłość. Wspaniale zapisaliście się w kronikach szkoły i wspomnieniach nauczycieli oraz pracowników. Teraz przed Wami nowe szkoły, przyjaźnie i wyzwania. Realizujcie swoje plany. Pamiętajcie, że  przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń.

 Drogie Uczennice i Drodzy Uczniowie,

za chwilę,  pełni radości, ze świadectwami w dłoniach opuścicie mury szkolne i udacie się na zasłużone wakacje. Przed Wami dwa słoneczne miesiące, zasłużony wypoczynek. Pamiętajcie jednak, że ten czas radosnej swobody i zabawy nie zwalnia Was z obowiązku dbania o bezpieczeństwo swoje i innych. A zatem proszę, bądźcie rozważni i ostrożni!

Szanowni Rodzice,

chciałbym również Wam podziękować za współpracę, wszystkie działania wspierające naszą szkołę, za zrozumienie oraz zaangażowanie w naukę zdalną Waszych dzieci. Rodzicielska pomoc i wsparcie było dla nas nieocenione.

       Dziękuję Gronu Pedagogicznemu  za ogromny trud włożony w nauczanie, za życzliwość  i troskę o dobrostan powierzonych Wam Uczennic i Uczniów. Z różnych powodów nie był to dla nas łatwy rok. Tym bardziej dziękuję za podejmowany wysiłek w codziennej, rzetelnej pracy. Dziękuję za to, że dbacie zarówno o edukację, jak też o ich bezpieczeństwo dzieci  i młodzieży. Dziękuję za podejmowane inicjatywy, także te mniej zauważalne, ale składające się na budowanie pozytywnego wizerunku szkoły.

       Swoje podziękowania składam również  Pracownikom Szkoły, bez których codzienność w szkolnych murach byłaby niemożliwa.

       Życzę Wszystkim udanego i spokojnego wypoczynku. Odpoczywajcie bezpiecznie, nabierajcie sił do dalszej nauki i pracy, bo wierzę, że po wakacjach wrócimy do wspólnej edukacji w ławkach szkolnych. Do zobaczenia w nowym roku szkolnym.

Nasz Jubileuszowy 65 Rok pracy szkoły uważam za zakończony.

                                                                                           Życzę dużo zdrowia.

                                                                                           Dyrektor szkoły

                                                                                            Agnieszka Bogucka