Planszolandia

Co tydzień w ramach zajęć świetlicowych odbywa się Planszolandia. Są to zajęcia, które pozwalają dzieciom poznać nowe gry planszowe oraz rozwinąć logiczne myślenie podczas zabawy. W trakcie naszych spotkań rozwiązujemy łamigłówki, rebusy, zagadki. Jest to też wspaniała możliwość do rywalizacji grupowej. A oto relacja z naszych zajęć 🙂

Dzień Teatru

27 marca na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji, w świetlicy szkolnej dzieci obejrzały internetową relację
z przedstawienia kukiełkowego ,,Jaś i Małgosia”. Podczas zajęć miały też okazję wykonać samodzielnie kukiełki, które mogły wykorzystać podczas zabawy w teatrzyk.

Wiosna, wiosna

Do naszej świetlicy przyleciały bociany i kolorowe motyle. Korzystamy z coraz cieplejszych dni i wychodzimy na tak wyczekiwane przez dzieci, zabawy na świeżym powietrzu. Nareszcie można poczuć wiosnę!

Konkurs plastyczny

Świetlica to miejsce, w którym uczniowie oczekują na zajęcia lub przyjście rodziców. Mają tam zapewnioną opiekę, miłe towarzystwo oraz mnóstwo atrakcji. Można powiedzieć, że świetlica jest dla wielu z nich drugim domem. Dowodem tego są prace plastyczne, które napłynęły na Gminny Konkurs Plastyczny pod hasłem “Świetlica mój drugi dom”. Oto one…

Wiosenne klimaty

Do nadejścia kalendarzowej wiosny zostało jeszcze kilka dni. Jednak w świetlicy już zagościł wiosenny klimat. Stało się to za sprawą prac plastycznych przedstawiających przepiękne przebiśniegi, żonkile i hiacynty.

Na zdrowie

W naszej świetlicy gościliśmy panią pielęgniarkę. Wspólnie omówiliśmy przygotowaną przez dzieci piramidę zdrowia. Pani Marzenka dodatkowo podkreśliła rolę aktywności fizycznej w naszym codziennym życiu, a także konieczność unikania niezdrowego jedzenia oraz dbania o higienę osobistą. To wszystko może nam wyjść tylko na zdrowie.

Dzień Kobiet i Mężczyzn

W świetlicy szkolnej nie zapominamy o ważnych świętach. Tym razem obchodziliśmy dwa święta jednocześnie. Z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn zostały wręczone małym kobietką i małym mężczyzną wyjątkowe ordery. Na koniec wszystkie dzieci zasiadły do poczęstunku, aby uczcić swoje święta.


Zimowy klimat w naszej świetlicy