Pysznie, zdrowo, kolorowo ??

Ostatnio w naszej świetlicy odbyła się degustacja owocowo warzywnych koktajli, które stanowią zdrową i smaczną przekąskę. Takie bomby witaminowe są świetną alternatywą dla niezbyt zdrowych, ale popularnych wśród dzieci napojów. Warto je wprowadzić do codziennej diety, aby zadbać o zdrowie i odporność? Świetliczakom bardzo smakowały????

Dzień Kobiet ?

Miła, wesoła, piękna, wysoka, szczera, ambitna, koleżeńska, pomocna, niska, tajemnicza, irytująca, troskliwa, zmysłowa, subtelna, wyjątkowa, magiczna… Potrzeba tysiąca słów, żeby opisać tak wyjątkową i cudowną istotę, jaką jest kobieta ? Z okazji Waszego święta życzymy wytrwałości i siły, aby móc codziennie przenosić góry, wiary w siebie i odwagi do realizacji własnych marzeń ?

String art- 9.03.2022

Widzieliście takie cuda? Technika, jaką dziś pracowaliśmy nazywa się string art i wymaga sporo precyzji, dokładności i skupienia. Jednak rezultat zachwyca, więc w przyszłości planujemy do niej powrócić 🙂

Solidarni z Ukrainą

Z niepokojem i troską śledzimy sytuację na Ukrainie. Pragnąc pomóc włączamy się w różnego rodzaju zbiórki, wspieramy tworząc prace tematyczne. Sercami jesteśmy z Wami.

Kolorowe bransoletki- 2.03.2022

Kto śledzi na bieżąco nasze fotorelacje, ten wie, że Świetliczaki mają mnóstwo różnych talentów- dużo rzeczy potrafią zrobić i osiągają wspaniałe efekty! W związku z tym tworzenie biżuterii z kolorowych koralików nie było dla nich żadnym wyzwaniem 🙂

Kolorowe słoiczki- 28.02.2022

Wiosna swoimi wspaniałymi kolorami gości pomału w naszej świetlicy. Dziś na zajęciach Świetliczaki, z użyciem magicznego proszku, wykonały przepiękne słoiczki, które mieniły się i układały w niespodziewane wzory. Wyszły wspaniale!

Klauny 10.02.2022

Dzisiaj pracowaliśmy w grupach. Jak zwykle było gwarno i wesoło, ale udało nam się stworzyć wspaniałe portrety klaunów. Podziwiajcie efekty!

Pizza… pycha! 9.02.2022

Dzisiejszej Królowej Dnia nikomu chyba nie trzeba przedstawiać! Bo któż jej nie lubi? Dziś w świetlicy każdy skomponował swój własny kawałek i dobrał do niego ulubione dodatki.

Karnawał! 8.02.2022

Wielkimi krokami zbliża się karnawał, a wraz z nim zabawy i tańce. Świetliczaki postanowiły przygotować maski, które założą w piątek podczas radosnych zabaw.

„Z ekologią na Ty” ?

W naszej świetlicy w bieżącym roku szkolnym odbywają zajęcia o tematyce proekologicznej, organizowane w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Z ekologią na Ty”. Uczniowie pogłębiają wiedzę na temat zdrowego odżywiania, segregacji odpadów oraz dbania o środowisko naturalne ??

Świetlicowe przysmaki dla ptaków ?

Wszyscy wiemy, że zima to trudny czas dla ptaków. Gdy spadnie śnieg, ciężko im znaleźć pożywienie, dlatego też przelatują przed naszymi oknami, licząc na wsparcie. W takiej sytuacji możemy im pomóc, tworząc karmniki albo przysmaki z ziaren w formie zawieszek. Ptasie smakołyki wykonały ostatnio samodzielnie nasze świetliczaki. Przygotowując pokarm dla naszych latających przyjaciół, musimy jednak pamiętać, aby wykorzystywać ziarna bez soli, przypraw i konserwantów ?

Plastelina- 25.01.2022

Dziś w świetlicy tworzyliśmy z plasteliny swoje ulubione postacie. Kotki, pieski, delfiny i maskotki zdobiły kolorowo szkolny parapet, a potem nasze pokoje.

Gdzie mieszka pingwin magellański?- 21.01.2022

Dziś na zajęciach poznaliśmy bliżej 10 gatunków pingwinów i stworzyliśmy mapę ich występowania . Jak się okazało, nie wszystkie kochają śnieg i mróz! Niektóre wolą słoneczną pogodę i mieszkają u wybrzeży Australii, Afryki i Nowej Zelandii.

Życzenia ?

Wszystkim Babciom oraz Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, radości i uśmiechu oraz jeszcze więcej czasu spędzonego z nami! Jesteście najwspanialsi i bardzo cieszymy się, że Was mamy!Życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka składają wnuki, czyli nasze najmłodsze świetliczaki ?

Arktyka i Antarktyda- 20.01.2022

Wiecie, czym różnią się te dwa najzimniejsze zakątki naszego globu? My już wiemy! Nie było łatwo, bo różnic jest sporo, ale Świetliczaki doskonale już pamiętają, gdzie mieszkają pingwiny, a gdzie niedźwiedzie polarne 🙂

Pingwin- uroczy nielot 14.01.2022

Niedługo będziemy obchodzić Dzień Pingwina ? Z tej okazji w świetlicy rozpoczął się cykl zajęć o tych niezwykłych ptakach. Dzieci, między innymi, stworzyły ich sylwetki w skali 1:1. Miały przy tym mnóstwo radości, ponieważ mogły porównać wzrost pingwina cesarskiego z własnym. Okazało się, że nikt jeszcze go nie przerósł, choć niektórym niewiele brakowało!

Koraliki rozbudzają kreatywność! 12.01.2022

Kreatywna zabawa, trening cierpliwości, ćwiczenia małej motoryki, koncentracji i nauka wytrwałości! Kolorowe koraliki, które układać można w oryginalne wzory, dostarczyły nam wiele radości i świetnej zabawy. To były intensywne i pracowite dwa dni 🙂

Konstruktorzy i budowlańcy

Sądzicie, że układanie wielkich kompozycji z klocków to łatwa praca? Nic bardziej mylnego! W naszej świetlicy znaleźli się jednak śmiałkowie, którzy spróbowali swoich sił i stworzyli niesamowite budowle. Oto przegląd najwyższych i największych konstrukcji:

Każdy inny, wszystkie wyjątkowe! 8.12.2021

Skrzaty świąteczne tak urzekają swoim urokiem, że Świetliczaki również nie mogły im się oprzeć. Do świetlicy dotarły już Święta, więc gnomy zostają z nami i zdobić będą naszą salę. Który podoba Wam się najbardziej? 🙂

Lampiony ?

To one tworzą magiczny nastrój ? Dają ciepło i światło, które nie tylko rozświetlają pomieszczenie, ale również wyciszają i uspokajają osoby w nim przebywające. Nie bez powodu należą do ulubionych dekoracji świątecznych ? Przepiękne lampiony wykonali uczniowie ze świetlicy klas młodszych. Będą one wyjątkową ozdobą w długie przedświąteczne wieczory?

Mikołajki ?

Z pozdrowieniami od naszych kochanych świetliczaków ?

Dzień Życzliwości 21.11 ??

Uśmiech, dobre słowo, miły gest… Tak niewiele trzeba, żeby sprawić bliskim przyjemność. W naszej świetlicy uczniowie rozmawiali dzisiaj o tym, że warto być dla siebie życzliwym nie tylko od święta, ale również każdego dnia ? I tego właśnie, czyli życzliwości na co dzień, życzy wszystkim Mały Samorząd oraz świetlica klas młodszych ??

Urodziny Myszki Mickey!- 18.11.2021

Kultowa postać z kreskówek Walta Disneya ma już 94 lata! Hucznie świętowaliśmy je w świetlicy, co obejrzeć możecie na fotografiach poniżej:

„Wirtualne Podróże”

W tym roku szkolnym świetlica klas I-III bierze udział w projekcie edukacyjnym „Wirtualne Podróże”, którego celem jest pobudzenie aktywności poznawczej uczniów. Zajęcia zachęcają do zdobywania wiedzy o świecie i świadomego podróżowania. Udział w projekcie zakłada kształtowanie postawy otwartości wobec świata i ludzi, poprzez poznanie geografii, przyrody i kultury różnych części świata. Świetliczaki wykonały już „Albumy wirtualnego podróżnika”, poznały kontynenty oraz wspólnie odpowiedziały na pytania: czy warto podróżować i dlaczego?

Światowy Dzień Tolerancji- 16.11.2021

O tym, że każdy z nas- choć inny- jest wyjątkowy, nie trzeba naszym Świetliczakom przypominać! Z okazji Światowego Dnia Tolerancji wykonaliśmy w grupie plakaty, które mają informować wszystkich, że są u nas mile widziani.

Dzień Niepodległości- 11.11.2021

W ostatnim tygodniu w naszej świetlicy panowała patriotyczna atmosfera, a to z okazji zbliżającego się święta upamiętniającego odzyskanie przez Polskę niepodległości. Uczniowie wykonali lapbooki z ciekawostkami o Polsce oraz piękne prace plastyczne inspirowane polskimi strojami ludowymi.

Nietoperze

Dziś do naszej świetlicy przylecieli niespodziewani goście. Korzystając z okazji dowiedzieliśmy się wiele o tych małych, przyjaznych ssakach. Chyba poczuły się u nas dobrze, bo usadowiły się na gałęziach i przez jakiś czas podpatrywały nas podczas zabaw 🙂

Sztuka Aborygenów 27.10.2021

Świetliczaki przeniosły się dzisiaj do odległy kontynent, gdzie poznały niezwykłą sztukę rdzennych ludów Australii. Na wzór Aborygenów wykonały wspaniałe prace wykorzystując metodę kropkowania. Podziwiajcie efekty!

Code Week

Za nami bardzo pracowity tydzień, a to dlatego, że kolejny już raz wzięliśmy udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. Każdego dnia nasze Świetliczaki zmagały się z innymi zadaniami, a były to zakodowane obrazki, puzzle, kody QR, zakodowana trasa. Próbowaliśmy swoich sił w programowaniu pszczółek i ozobotów, a przy tym wszystkim świetnie się bawiliśmy ? Code Week, to czas, w którym promujemy ideę nauki kodowania. Nasi najmłodsi uczniowie udowodnili, że kodować może każdy, niezależnie od wieku i umiejętności.

Dzień Kropki 15.09

Również w świetlicy nie mogło zabraknąć zajęć z kropką w roli głównej 🙂 Na początku trzeba było jednak przybliżyć dzieciom ideę tego święta. Potem połączyliśmy motyw kropki z kodowaniem i programowaniem, a pomogła w tym wirtualna mata do kodowania oraz malutkie, ale zarazem bardzo sprytne roboty – Ozoboty, dla których układaliśmy trasy w formie sekwencji kolorów. Uczniowie byli zafascynowani maleńkimi robocikami. Układanie komend nie jest wcale łatwą sprawą, ale Świetliczaki poradziły sobie z nią doskonale !

Witaj szkoło! Witaj świetlico! Rozpoczynamy rok szkolny 2021/2022.

Świetlica klas I-III melduje się na posterunku 🙂 Za nami pierwsze dni nowego roku szkolnego. Nasze Świetliczaki jak zawsze są:

  • mądre
  • twórcze
  • kreatywne
  • ważne
  • koleżeńskie
  • uśmiechnięte
  • zdolne!

A przy okazji trochę hałaśliwe, ale ten urok wybaczy wszystko 😉 Przed nami rok pełen ciekawych inicjatyw i projektów, w których będziemy brać udział, ale wszystko w swoim czasie ! Tymczasem pogoda dopisuje, więc codziennie dokazujemy na świeżym powietrzu.