Szanowni Rodzice, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły Drodzy Uczniowie,

z wielką radością rozpoczynamy rok szkolny 2020/2021. Po prawie półrocznej przerwie niezwykle miło jest usłyszeć pierwszy dzwonek i wesoły gwar uczniowski, którego nam, Pracownikom szkoły bardzo brakowało przez ostatni czas.

W murach  szkoły, naszej sędziwej ,,Dwójki?, w tym roku szkolnym naukę rozpoczyna 560 uczniów klas 1-8,  52 nauczycieli i 14 pracowników obsługi i administracji. Po raz pierwszy otwieramy oddział przedszkolny, w którym uczyć się będą dzieci sześcioletnie. Jest nam niezmiernie miło, że progi szkoły przekroczą nie tylko pierwszaki, które do tej pory były najmłodszymi członkami naszej szkolnej społeczności, ale również 25 dzieci z ,,zerówki?. Dla tegorocznych przedszkolaków  w szczególny sposób przygotowaliśmy jeden ze szkolnych  gabinetów, zakupiliśmy wyposażenie i pomoce dydaktyczne, wyremontowaliśmy i dostosowaliśmy sanitariaty. Mamy nadzieję, że dzieci z oddziału przedszkolnego spędzą w szkole wspaniałe 10 miesięcy ucząc się i bawiąc jednocześnie.

Powitanie kieruję również do uczniów trzech  klas pierwszych. Dziś w  sposób niezwykle uroczysty składają ślubowanie. Od tej chwili stają się na osiem lat uczniami naszej szkoły.                     

W nową rzeczywistość szkolną wkraczają również uczniowie klas czwartych. Życzę Wam, Drodzy Uczniowie samych sukcesów w klasach starszych. Mam nadzieję, że z wielką ochotą będziecie poszerzać swoją wiedzę i zdobywać najwyższe oceny.

Dzieciom i młodzieży  z pozostałych klas także życzę sukcesów i jak najwyższych ocen. Cieszę się, że wszyscy Uczniowie z  radością powrócili do szkoły i pełni zapału rozpoczynają przygodę  z nauką, dla niektórych, naszych ósmoklasistów, ostatnią w murach tej szkoły.

Zapewne wielu z Was zadaje sobie pytanie: jaki będzie ten rok szkolny? Czy okaże się łatwiejszy czy wręcz odwrotnie- przyniesie ze sobą problemy i trudności? Czy przewidzimy wszystkie sytuacje, które mogą się wydarzyć?

Te pytania pozostawię bez odpowiedzi, bo dziś, w dniu rozpoczęcia roku szkolnego, idziemy do szkoły pełni optymizmu. Mamy nadzieję, że jak najdłużej będziemy zdobywać wiedzę stacjonarnie, a planowanie zdalnej edukacji okaże się niepotrzebne. Jak co roku planujemy pracę we wszystkich obszarach- nauczaniu, wychowaniu i opiece. Kontynuujemy współpracę w ramach projektów, kampanii i akcji. Nauczyciele nadal będą wdrażali innowacje pedagogiczne, przygotują chętnych Uczniów do  konkursów. Dołożymy wszelkich starań, aby wyniki egzaminu ósmoklasisty były równie wysokie jak w mijającym roku, a nasi absolwenci dostali się do wymarzonych szkół średnich.  Będziemy pomagać  Wam, Drodzy Uczniowie w rozwiązywaniu problemów i udzielać  pomocy psychologiczno- pedagogicznej. 

W planach pracy  na rok szkolny 2020-2021 nie zabrakło także działań  dotyczących obchodów 65-lecia szkoły oraz realizacji treści związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem, w tym działaniami w ramach  tematyki prozdrowotnej, ochrony klimatu, zagadnień prawnych oraz bezpieczeństwa w sieci.

Rozpoczynając nowy rok szkolny, chciałabym podkreślić, że w szkole dołożyliśmy wszelkich starań, aby placówka  była bezpieczna, a Uczniowie czuli się w niej dobrze. Organizacja pracy została dostosowana do potrzeb związanych z przeciwdziałaniem pandemii. Oparliśmy ją na głębokiej analizie sytuacji epidemiologicznej oraz możliwościach placówki. Mam nadzieję, że szybko przyzwyczaimy się do nowej szkolnej rzeczywistości.

Wszystkie rozwiązania, zmiany będą przekazywane Wam, Drodzy Uczniowie na bieżąco przez wychowawców i nauczycieli przedmiotu. Pamiętajmy, że na co dzień korzystamy z dziennika elektronicznego, w którym zamieszczane są komunikaty. Informacje pojawią się również na stronie internetowej szkoły. Należy je śledzić. W szkole  opracowaliśmy także warianty działań na wypadek pracy hybrydowej lub zdalnej, chociaż mamy nadzieję, że nie będą potrzebne.

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele i Pracownicy szkoły,

kończąc swoją wypowiedź, życzę Wam oraz Waszym Bliskim przede wszystkim zdrowia. Dbajcie o siebie i innych zachowując wszelkie środki ostrożności. Przestrzeganie zasad i dobra znajomość procedur zapewne pomoże nam w zminimalizowaniu skutków pandemii. Jako szkolna społeczność wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za swoje zdrowie.

Życzę Wszystkim powodzenia!

Trzymam kciuki za dobry rok szkolny 2020/2021, który uważam za otwarty.

Z poważaniem
Dyrektor szkoły
Agnieszka Bogucka