Współpraca

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

Odsłon : 548800
Caritas
Małe rzeczy, które cieszą innych PDF Drukuj

Wokół nas jest wielu ludzi, którzy potrzebują naszej pomocy. Żeby ich znaleźć nie trzeba daleko szukać. Żeby im pomóc nie trzeba wiele, bo to co możemy im dać, to przecież szczególny dar?.  DAR SERCA. To takie proste?.. To tak niewiele?. Wzięliśmy sprawy w swoje ręce i zrobiliśmy małe rzeczy, które ucieszyły innych. Wśród naszej społeczności szkolnej przeprowadzono zbiórkę słodyczy, zabawek, książek i gier planszowych, które zostały przekazane dla dzieci ze SOSW w Uśnicach oraz dla dzieci z naszej świetlicy socjoterapeutycznej i organizacji Caritas przy parafii św. Andrzeja Boboli. Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wiedzą, że nasza najmniejsza pomoc, może się dla Kogoś okazać WIELKĄ. Tak wielką jak idea wolontariatu.

 
Wyjątkowy czas, czas okazywania miłości, radości, pokoju i dobroci PDF Drukuj

 

Czy jesteśmy w stanie udźwignąć ciężar pomocy samotnym, nieszczęśliwym, opuszczonym, niepełnosprawnym. Bycie dobrym leży w naturze każdego człowieka, który niezależnie od wieku, zawsze pomagał drugiemu człowiekowi i tym samym innym wskazywał drogę.... DROGĘ DOBRA. Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wiedzą, że Ich uśmiech jest najlepszą receptą na wszelkie bolączki tego świata, Ich serce jest najlepszym barometrem miłości i empatii, Ich pomoc jest czyimś spełnionym marzenie. Dlatego systematycznie odwiedzają przebywających w Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym w Sztumie. Spędzając z Nimi wolny czas na rozmowach o małych i dużych rzeczach, czytając z Nimi książki, czasopisma , grając  w gry planszowe, spacerując po korytarzu.

Więcej…
 
Ogólnopolska kampania pt. Pola Nadziei PDF Drukuj

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas im. bł. ks. Władysława Demskiego pod opieką Barbary Małyskiej brali udział w ogólnopolskiej kampanii "Pola Nadziei". Celem kampanii było zbieranie funduszy na rzecz opieki dla osób terminalnie chorych przebywających w domu.

Więcej…
 
Innowacja pedagogiczna pt. "Kto żyje dla dobra innych ten żyje naprawdę" PDF Drukuj

W  roku szkolnym 2014/2015 w naszej szkole realizowana jest innowacja pedagogiczna  pt. ?Kto żyje dla dobra innych, ten żyje naprawdę?. Zajęcia rozpoczęły się od  października  i będą realizowane  do czerwca. Projekt został zgłoszony do Kuratorium Oświaty w Gdańsku Delegatura  w Tczewie, gdzie został zarejestrowany zgodnie z rozporządzeniem -  Dz. U. nr 56 poz. 506

W dniu 08.10.2014r. w naszej szkole odbyło się pierwsze spotkanie uczestników innowacji pedagogicznej. Podczas  spotkania wszystkim uczestnikom projektu  przedstawiano cele innowacji,  jego zalety,  plan pracy  oraz  harmonogram poszczególnych zajęć.

PROJEKT INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ

 
Ogólnopolska kampania "Pola Nadziei" PDF Drukuj

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas im. bł. Władysława Demskiego ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sztumie wraz z rodzicami, uczestniczyli w ogólnopolskiej kampanii "Pola Nadziei". Celem kampanii oprócz pozyskiwanie środków finansowych jest szerzenie idei hospicyjnej i uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych.

W sobotę 21.04.2012 r. od godziny 8.00 do 13.30 rodzice z dziećmi kwestowali w okolicy sklepu Netto i hali targowej w Sztumie. W niedzielę 22.04.2012r. kwestowaliśmy wraz z Gimnazjalistami i Wolontariuszami z Zespołu Szkół w Barlewiczkach po każdej Mszy św. w parafiach św. Anny i św. Andrzeja Boboli.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia1234NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 4