Caritas
Ogólnopolska kampania "Pola Nadziei" PDF Drukuj

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas im. bł. Władysława Demskiego ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sztumie wraz z rodzicami, uczestniczyli w ogólnopolskiej kampanii "Pola Nadziei". Celem kampanii oprócz pozyskiwanie środków finansowych jest szerzenie idei hospicyjnej i uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych.

W sobotę 21.04.2012 r. od godziny 8.00 do 13.30 rodzice z dziećmi kwestowali w okolicy sklepu Netto i hali targowej w Sztumie. W niedzielę 22.04.2012r. kwestowaliśmy wraz z Gimnazjalistami i Wolontariuszami z Zespołu Szkół w Barlewiczkach po każdej Mszy św. w parafiach św. Anny i św. Andrzeja Boboli.

Więcej…
 
Rajd wiosenny 19.01.2012 PDF Drukuj

W czwartek 19.01.2012r. odbył się zimowy integracyjny rajd wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas z dziećmi niepełnosprawnymi ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Uśnicach. Celem rajdu była integracja wolontariuszy z dziećmi niepełnosprawnymi oraz wzbogacenie wiedzy na temat prawidłowego dokarmiania zwierząt w okresie zimowym, zwyczajów i warunków życia leśnych mieszkańców w naszych sztumskich lasach.

Więcej…
 
Wyjazd do Straszewa w ramach projektu pt. "Być jak Zawisza Czarny" PDF Drukuj

W czwartek 15.09.2011r. wolontariusze SKC im. bł. Władysława Demskiego wraz z dziećmi ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Uśnicach złożyły wiązankę kwiatów i zapaliły znicze na grobie rodziców ks. W. Demskiego. Uczestniczyły w zajęciach integracyjnych z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Straszewie. Wolontariusze przedstawili prezentacje i wiersze napisane przez uczniów naszej szkoły nt ks. W. Demskiego.

Mieliśmy okazję obejrzeć Izbę Regionalną w której znajdowały się pamiątki sprzed wielu lat - zdjęcia, książki, dokumenty, ławka, przybory szkolne i przedmioty codziennego użytku. Najbardziej podobała nam się ławka z miejscem na kałamarz i temperówkę.

Więcej…
 
Spotkanie SKC - "Kto żyje dla dobra innych, ten żyje naprawdę" PDF Drukuj

W czwartek 08.09.2011r. po raz kolejny w Szkole Podstawowej nr 2 odbyło się spotkanie wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas wraz z rodzicami. Honorowymi gośćmi spotkania byli wychowankowie SOSW w Uśnicach i ich rodzice.
Na spotkaniu od samego początku zapanowała miła rodzinna atmosfera. Dzieci szybko nawiązały ze sobą kontakt. Podczas spotkania pani Barbara Małyska podsumowała pracę SKC za ubiegły rok szkolny i przedstawiła nowy plan pracy na rok 2011/2012 r.

Więcej…
 
Wyjazd integracyjny do schroniska w Sopocie ramach projektu pt. "Być jak Zawisza Czarny" Drukuj

Podczas szkolnego festynu loteria przygotowana na potrzeby schroniska przez klasę Va cieszyła się dużym powodzeniem. Dzięki temu zebraliśmy 250zł, karmę, koce i zabawki dla zwierząt, które mieliśmy okazję przekazać 13.06.2011r. Jak co roku wyjechaliśmy do zaprzyjaźnionego schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Sopocie ale tym razem z dziećmi ze SOSW w Uśnicach. W schronisku tradycyjnie przywitał nas kierownik. Poinformował nas o warunkach życia zwierząt. Obecnie w tej placówce przebywa 80 psów i 100 kotów. Pocieszający jest fakt, że ilość tych zwierząt w schronisku maleje. Smutne oczy porzuconych psów pozostanie na długo w naszej pamięci i będzie przypominało nam o szacunku do zwierząt. Kierownik schroniska przekazał nam drobne upominki, plakaty, książeczki i podziękowania dla naszej szkoły.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia1234NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 4