W miniony weekend w Sztumskim Centrum Kultury odbyło się prawdziwe święto słowa, tego mówionego, jak i śpiewanego. Słowem można wyrazić wszystko, ale wzbudzenie w słuchaczach prawdziwych emocji i niezapomnianych wzruszeń to nie lada sztuka, i trzeba mieć do tego talent. Na jego brak nie mogą narzekać nasi uczniowie. Podczas konkursowych zmagań pięknie się zaprezentowali, co odbiło się szerokim echem po całej sali i dotarło do serc komisji konkursowej. Tegoroczną Złotoustą w kategorii poezji śpiewanej została Zosia Lubowiecka, natomiast wyróżnienie otrzymała Kinga Urbańska. Pierwszego dnia wśród recytatorów doceniono wielu naszych reprezentantów.

W kategorii klas IV-VI drugie miejsce ex aequo zajęły Zosia Dmitrzak i Wiktoria Kądziela. Natomiast wśród uczniów klas młodszych nagrody otrzymali: Igor Zawiślak – II miejsce, Anna Dobosz, Zofia Raczkowska i Michał Kujawa – III miejsce, Filip Skok i Maria Święcicka -wyróżnienia. Drugiego dnia zmagań rywalizowali uczniowie klas starszych szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Poziom konkursu był szalenie wysoki, zatem wszyscy słuchali z zapartym tchem, jednocześnie trzymając kciuki za swoich reprezentantów. Na szczęście to komisja konkursowa miała trudny orzech do zgryzienia, a nie my. Nagrodę główną, czyli Złote Usta, w kategorii twórczość własna otrzymała Ania Lubowiecka, a pierwsze miejsce ex aequo zajęli Róża Witkowska i Milan Safader. Wśród recytatorów drugim miejscem nagrodzono Nadię Krupa i Milana, natomiast trzecim Różę Witkowską.
Dodatkowo wyróżniono jeszcze Kingę Padała, Idę Chańko, Wiktorię Dmitrzak oraz Asię Lubowiecką. Gratulujemy! Wszystkim uczestnikom dwudniowych zmagań serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas oraz niezwykłe emocje, którym nam distsrczali. Możemy tylko pozazdrościć talentu, odwagi i wytrwałości, jaką wykazujecie w drodze do marzeń